Goji - zázračná to rostlina

Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates

česky: Kustovnice čínská

je silný a účinný antioxidant, podporuje sexuální potenci, vitalitu, zvyšuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť, krevní tlak, krvetvorbu, celkový imunitní systém a zpomaluje stárnutí.
Obsahuje 18 aminokyselin, 9 esenciálních, 21 stopových prvků, esenciální mastné kyseliny a celé spektrum antioxidačních karotenoidů. Vitamínu C má na váhu dokonce víc, než jiné citrusové plody.

V dnešní době je to jeden z nejvýživnějších plodů na Zemi.
V japonské medicíně se používá i na obranu proti rakovinotvorným buňkám. 

Původem je tato rostlina z Asie, ale můžete si ji vypěstovat i vy doma a věřte, že získáte produkt mnohem lepší než ze supermarketu. Rostlinu stačí zalévat jen jednou do měsíce, takže ani na pěstování není vůbec náročná a to ani na podmínky, zimu zvládá bez problémů. Důležité je, aby měla hodně sluníčka a jakmile naleznete na keři více jak 90% zralých plodů, můžete sklízet.

Goji můžete konzumovat čerstvou i sušenou, nebo jako šťávu. V čerstvém stavu je nejlepší, vydrží tak ale jen několik dní. Dají se sehnat i tablety, ale proč trápit trávicí soustavu? U Goji jde přece o zdraví.
Pro děti do tří let ale není vhodná, může u nich vést k zažívacím problémům a u těhotných žen může zvýšit krvácivost.


Význam Goji při posilování:
Jak již bylo zmíněno, kustovnice obsahuje široké spektrum aminokyselin, které jsou základní stavební složkou bílkovin. Esenciální aminokyseliny jsou ty, které si tělo samo nevytvoří a musí je přijímat jedině ze stravy.
Samotných bílkovin obsahuje 14g na 100g sušených plodů. Už to je dobrý důvod, proč ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku. Jejich příjem by měl být co nejpravidelnější, jelikož se tyto bílkoviny z větší části rovnou využijí, zbytek se neukládá do zásoby a je z těla vyloučen.
Také obsahuje spoustu vitamínů a antioxidantů, ty jsou pro sportovce neméně důležité. 


Další zázračné účinky této rostliny se dočtete zde.