Osobnosti o vege stravě

Brad Pitt

Vegan

národnost: USA
povolání: herec

Jiří Schelinger

Vegetarián

národnost: česká
povolání: zpěvák

V dobách největší slávy začal tíhnout k duchovním záležitostem (konkrétně k východním naukám, např. „Tibetská kniha mrtvých“), začal cvičit jógu a stal se vegetariánem.

Nikola Tesla

V pokročilém věku se stal vegetariánem, žijícím pouze na mléku, chlebu, medu a zeleninových šťávách.

národnost: Rakouské císařství, USA
povolání: vynálezce, fyzik a konstruktér elektrických strojů, zařízení a přístrojů

"Je určitě lepší zvýšit příjem zeleniny. Myslím totiž, že vegetariánství je chvályhodný odklon od založení na barbarském zvyku. To, že můžeme existovat na rostlinné stravě a vykonávat naši práci i ku prospěchu, není teorie, ale dobře prokázána skutečnost. Mnohé rasy žijící téměř výhradně na zelenině jsou vynikající postavy a síly. Není pochyb o tom, že některé potraviny, jako jsou ovesné vločky, jsou úspornější než maso, a lepší k mechanické a duševní výkonnosti. [...] Vzhledem k těmto skutečnostem by mělo být vynaloženo veškeré úsilí k zastavení bezohledného a krutého zabíjení zvířat, které musí být destruktivní pro naše mravy."

Albert Einstein

Vegetarián

národnost: Německo, USA
povolání: vědec, fyzik

"Nic nebude lidskému zdraví prospěšnější a nic nezvýší šance na zachování života na Zemi více než přechod na vegetariánskou stravu."
"Je smutné vidět, že vegetariánský způsob života by svým čistě fyzikálním účinkem na lidskou povahu nanejvýš pozitivně ovlivnil velkou část lidstva."

Aneta Langerová

Vegetariánka

národnost: česká
povolání: zpěvačka

"Maso by mi nejspíš chutnalo, ale měla bych pocit, že koušu do člověka."

Pamela Anderson

Veganka, vegetariánkou se stala už jako náctiletá, když viděla svého otce čistit zvíře, které ulovil.

národnost: USA
povolání: herečka, modelka

Pamela aktivně hájí práva zvířat a zapojuje se i do vegetariánských propagačních kampaní. Je také proti zvířecím kožešinám, testům na zvířatech, lovu tuleňů.
Mimo jiné se také zapojuje do kampaní na pomoc postiženým AIDS a hájí legalizaci marihuany.

Bill Clinton

Vegan

národnost: USA
povolání: bývalý prezident

Bill Clinton se na stará kolena rozhodl být vegan, na doporučení lékařů, čímž se mu podařilo vyřešit problémy s nadváhou, vysokým tlakem, srdcem a dalšími nemocemi které ho ohrožovaly. Nyní je ve formě o desetiletí mladších.


Celý rozhovor od aarp.org, na obědě s Billem Clintonem, si můžete v českém jazyce přečíst zde, v originále zde.Paul McCartney

Vegetarián od poloviny 80. let

národnost: USA
povolání: zpěvák, bývalý člen skupiny The Beatles

"Vegetariánství chrání zvířata i lidi, chrání životní prostředí a je to jedna z nejzdravějších věcí, kterou můžete pro sebe udělat."